buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Retweet Kariyer Rekoru

| Filed under Internet Sosyal Medya Spor

Özellikle son birkaç aydır, Twitter’ı oldukça aktif şekilde kullanmaya başladım. Böyle olunca hem Twitter’da geçirdiğim zaman, hem takip ettiğim kişi sayısı, hem de attığım tweet sayısı geçmişe oranla son derece arttı.

Artık yavaş yavaş öyle bir konuma geliyoruz ki neredeyse son dakika haberlerini, spor müsabakaları hakkındaki gelişmeleri takip etmek için farklı farklı sitelere, forumlara veya portallara girip bu bilgileri aramamıza gerek kalmıyor. Twitter biraz geç de olsa Türk kullanıcılarının ve şirketlerinin ilgisini çekmeyi başardı artık. Ve de bahsettiğim konularda yeterli bilgi almak için sadece Twitter’ı kullanmak neredeyse yeterli artık.

Ben de tabii en çok spor alanında kullanıyorum Twitter’ı. Atletleri, basketbolcuları, tenisçileri, futbolcuları, aynı zamanda müsabakaları maçları takip eden yorumcuları da takip ediyorum. Gerçekten bu kadar çok konu hakkında bu kadar bilgiyi bu kadar çabuk bir şekilde almak mükemmel. Gelişmeleri bu kadar yakından takip etmenin yanında ben de tabii kendi yorumlarımı zaman zaman paylaşıyorum. Ve başlıkta yazdığım “Retweet Kariyer Rekoru” da yine böyle bir zamanda gerçekleşti.

Blogda da yer vermiştim (46,000 Kadın, Çocuk ve Fenerbahçe), geçen hafta hem Türkiye hem de dünya sporu açısından bir ilki yaşadık. Fenerbahçe – Manisaspor maçında tribünlerde sadece kadın ve çocuklar vardı. Bu maçın 90+4. dakikasında Semih’in attığı gol sayılmayınca maç 1 – 1 sonlanmıştı. Ama görüntülerden net bir şekilde golün nizami olduğu ortaya çıktı ve ben de bu konuda bir tweet attım. İşte bu tweet ile kariyer retweet rekorumu kırmış oldum. Tam tamına 73 kere retweet edilmiş aşağıda gördüğünüz tweet’im:

retweet kariyer rekoru

Tabii retweet’in yanında gelen cevaplar ve ne retweet yapıp ne de cevap verip direk olarak kendi tweet’i gibi paylaşanlar da oldu. Bunlarla beraber, bu tweet’in yaklaşık olarak 85 – 90 civarı bir hesapta bir etkileşim yarattığını söyleyebiliriz.

Daha öncesinde herhalde en çok retweet edilen tweet’im 10 civarında retweet edilmişti. 10’dan 73’e çıkmak beni de oldukça şaşırttı ama sevindirmedi de değil. 🙂 Bunun yanında bu tweet sonrasında yeni takip etmeye başlayanlar da oldu, bu sayı da sanırım 20 – 25 civarında.

Twitter hesabımın link için ->
Kariyer retweet rekoru kırmamı sağlayan tweet için ->

Bu yazı toplamda 3688, bugün ise 0 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *