buyruk | net

to Infinity and Beyond!

American Pie 6: Beta House

| Filed under Sinema & Televizyon

American Pie Beta House

Yapım: 2007, ABD, 85 dakika
Tür: Komedi
Yönetmen:
Andrew Waller
Oyuncular: John White, Christopher McDonald, Eugene Levy, Jake Siegel, Alexandria Galante, Steve Talley

Serinin 5. filmi olan American Pie Presents: The Naked Mile gibi sinemalarda gösterime girmeyip sadece DVD olarak piyasaya sürülen American Pie 6: Beta House, giderek düşmekte olan serinin seviyesine maalesef bir dur diyemiyor. İlk bölümlerinde de çıplaklık, belki de erotiklik bir unsurken, filmi izlenesi kılan ince nüktelerdi. Ama özellikle 4. filmden itibaren, daha az nükte daha çok erotiklik parolasıyla devam eden Amerikan Pastası serisinde son perde de bir öncekinin devamı niteliğinde.

Her ne kadar böyle konuşuyor olsam da, filmin bazı etkileyici yanları da var, ya da bir yanı. Özellikle ilk 30 dakikalık kısmı, insanı Amerika’da herhangi bir üniversitede okumak konusunda oldukça motive edici sahneler içeriyor. Hatta filmden kısa parçaları, öğrencilere bu konularda danışmanlık yapan firmaların reklam kampanyalarında kullanılmak fena bir seçenek gibi durmuyor.

Çok kısa da filmin konusundan bahsedeyim. Stifler ailesinin yeni bir macerasında buluyoruz kendimizi bu sefer. Yeğen Stifler ünivesiteye başlıyor ve tabii “Hoş Geldin” partileri düzenleniyor, yeni çaylaklara okulu tanıtmak, onları da eğlencenin ortasına sürüklemek için. Bu tip partileri düzenleyen 2 büyük grup var okulda. Birisi “Betas – Betalar”, diğeri de “Geeks – İnekler”. 2 grup sürekli çeşitli nedenlerle, bir nevi çıkar hesapları için karşı karşıya geliyorlar. Sonunda klasikleşen bir şekilde “Üniversitenin 2 grup için yeterince büyük olmadığı” kararı çıkıyor. Kimin gideceğini belirlemek de Yunan Olimpiyatları’na kalıyor. Eski bir Beta mensubu olan Noah Levenstein’ida olimpiyatlara gözcülük, hakemlik yapması için çağırıyorlar. Filmin geri kalanında da oyun oyun olimpiyatları izliyor ve sonunda kazananı öğreniyoruz.

An itibariyle IMDB’den de 5.4 alan filme, gerçekten olmamış diyor, başka filmlere yelken açmayı tavsiye ediyoruz. Kişisel notum: 10 üzerinden 4.

Filmin resmi fragmanı:

Bu yazı toplamda 20548, bugün ise 0 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *