buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Original Sin – Günahkar

| Filed under Sinema & Televizyon

Original Sin - Günahkar

1800’lü yıllarında sonunda Küba’da geçen filmimizde, Kübalı zengin bir kahve tüccarı olan Luis Varga, hayatındaki tek eksiğin bir kadın olduğuna karar verir. Herhalde ülkesinde tanınıyor olduğundan olsa gerek, kadınların onunla sadece parası için evlenmek isteyeceklerinden çekinir. Aynı zamanda Amerika hayranı olan bu iş adamı, Amerika’nın geleceği temsil ettiğini düşünür. Amerikalı bir bayanla mektup yazarak görüşmeye başlar. Sonrasında, daha önce bir kere bile karşılaşmadığı, sadece elindeki bir fotoğraftan tanıdığı bu bayanı evlenmek üzere ülkesine davet eder. Biz de bu noktadan sonra filme dahil oluyoruz.

Luis Varga, her şeye sahip bir şekilde, eşi olacak bayanı getirecek gemiyi beklemektedir. Fakat sonrasında bir sürprizle karşılaşır. Gemiden beklediğinden, konuştuğu bayandan çok daha güzel ve çekici bir bayan iner. Bu bayan, sadece dış güzelliği için Luis’in onunla evlenmek isteyeceğini düşündüğünden başka bir bayanın fotoğrafını gönderdiğini söyler, zaten Luis de benzer bir konudan çekincede olduğu için bayana bir banka memuru olduğunu söylemiştir mektuplarında. Bu itiraflardan sonra, çiftimizin ilk yakınlaşmasına, etkileşimine tanık oluyoruz.

Birdenbire çok mutlu olan, çok doğru bir tercih yaptığını düşünen Luis’in, seks ve şehvet başını döndürmüştür. Kendini bu derece mutlu eden eşine de son derece güvenmeye başlar. Banka hesaplarına, ev, vs. anahtarlarına da tam erişim hakkını verir. Kısa zamanda aşık olmuştur eşine, bir masal dünyasında gibidir.

Fakat bu pembe bulutların dağılması uzun sürmez, bir gün işinden eve geldiğinde, eşini evde bulamaz, sonrasında da parası ve değerli eşyalarda birlikte eşi ortalardan kaybolduğunu anlar. O zaman anlar ki Luis, bir hayal dünyasında yaşamaktadır. İçindeki aşk, sevgi gider yerini nefret ve intikama bırakır.

Sonrasında sorar soruşturur, fakat eşi, Julia Russell’ı bilen, duyan birini bulamaz. Bir gemi seyahatinde kendisine rast gelir. Kendi üzerinde uyguladığı oyunu başka biri üstünde de uygulama çabaları içerisindedir Julia. Usulca eşini takibine devam eder ve uygun bir zamanda karşısına çıkar, amacı yüzleşmek ve onu öldürmektir. Günler, haftalardır tek yapmak istediğini ona bu çileleri çektiren kadını öldürmekken, hâlâ ona aşık olduğunu anlar. Bu sefer Julia’nın da ona aşık olduğunu sanar ama yanılır.

Bundan sonra da film oyunlar içinde geçer. Luis, Julia’nın gerçek hislerini öğrenmeye çalışır, onu kendisine aşık etmek ister. Ama tam emin olduğu bir anca, yine oyunun içerisinde bulur kendini, bu şekilde de filmin sonuna kadar devamedegelen oyunları izliyoruz.

Türkçe ismiyle “Günahkar”, orijinal adıyla “Original Sin”, derinlik içermeyen, sığ ve basit kurgularla, şehvetin insana nelere mal olabileceğini gösteren bir film. Angelina Jolie’nin ve Antonio Banderas’ın cesur sevişme sahnelerine tanık olabileceğiniz bu film de, Jolie’yi yıldız yapan film Gia’yı yöneten Michael Cristofer imzasını taşıyor. Yeni bir şeyler vadetmeyen, benim için bildiğimiz senaryoyu tekrar önümüzde sunan bir film imajını taşıyan “Original Sin”e 10 üzerinden 3.5. Özellikle bir seferden fazla izlenilmeyecek bir film…

Film hakkındaki internet kaynakları: IMDB, Beyazperde, Biggcinema

[youtube]pZqeVVA6CBY[/youtube]

Bu yazı toplamda 14955, bugün ise 2 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *