buyruk | net

to Infinity and Beyond!

NBA Playoffs 2008 1. Tur

| Filed under Basketbol Yurt Dışı

Geç de olsa Playoff macerasını değerlendirmeye başlıyorum. Bu sene bildiğiniz üzere Batı Konferansı tarihin en çekişmeli normal sezon mücadelesine sahne oldu. 1. sıradaki Lakers ile 6. sıradaki Suns’ı sadece 2 galibiyet ayırıyordu. Son yıllarda olduğu alışageldiğimiz gibi batı ile doğu konferansı arasındaki rekabet ve kalite farkı bu sene de devam etti. Batıda 9. Sırada kalıp playoff’lara giremeyen Golden State, doğuda olsa 4. Sıradan playoff biletini çoktan cebine koymuş olacaktı.

Sezon ödüllerinin tamamı sahiplerini bulmadıkları için hepsinin tamamlanmasını bekleyip onları da ayrı bir yazıyla değerlendireceğim.

Bütün serilerde 4, bazılarında da 5 maç oynandığı için artık bu turla ilgili yeni tahmin yapmaya pek gerek yok sanırım. Yine bu turu da yukarıda bahsettiğim ödül değerlendirme yazısıyla beraber yorumlayacağım. Şimdilik 6 kişilik tahmin ekibimizin tahminlerini ekleyeyim. İlk 3’ümüz tahminleri daha maçlar başlamadan eklemiştik, koordinasyon eksikliği nedeniyle Ömer ve İlkan 1, 2 maç, Stefan ise 2 ya da 3 maç gecikmeyle anketi tamamlamış oldular. Siteyle ilgili yaşadığım sorundan ötürü yazıyı ancak yayınlayabiliyorum.

NBA Playoffs 2008 1. Tur

BUA: Buyruk Utku Alparslan
AİT: Ali İhsan Topal
DAA: Doruk Arda Alparslan
ÖT: Ömer Topal
İE: İlkan Ertan
SK: Stefan Klauke

Doğu 1: (1) Boston Celtics vs. (8) Atlanta Hawks
Doğu 2: (2) Detroit Pistons vs. (7) Philadelphia 76ers
Doğu 3: (3) Orlando Magic vs. (6) Toronto Raptors
Doğu 4: (4) Cleveland Cavaliers vs. (5) Washington Wizards

Batı 1: (1) Los Angeles Lakers vs. (8) Denver Nuggets
Batı 2: (2) New Orleans Hornets vs. (7) Dallas Mavericks
Batı 3: (3) San Antonio Spurs vs. (6) Phoenix Suns
Batı 4: (4) Utah Jazz vs. (5) Houston Rockets

Not: Normal sezonu batıda Lakers’ın, doğuda ise Celtics’in 1. bitirmesi, tekrar 80’lerdeki büyük çekişmeyi akıllara getirdi. Herhalde bu aşamada David Stern’i en çok sevindirecek hadise, bu iki takımın NBA finalinde karşılaşması olacaktır.

Bu yazı toplamda 4675, bugün ise 1 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *