buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Kar Öncesi Son Bisiklet Turu

| Filed under Bisiklet Spor

Ocak’ın yarısını geçeli 1 hafta oldu ama maşallah İstanbul halâ 15 derece civarlarında. Rüzgâra da biraz katlanabiliyorsak, neredeyse kaban giymeden kışı bitireceğiz. Ama hava durumunu yakından takip edenler bilirler, Salı gününden itibaren (Ocak 25) hava sıcaklıklarının 10 derece veya daha fazla düşeceği konuşuluyor. Ve kar beklentisi var haftanın geri kalanında. Böyle olunca aylardır bilek sakatlığım yüzünden bir kenara koyduğum bisikletimi bu hafta sonu son fırsat diyerek tekrar çıkardım yollara.

Tabii uzun süredir kullanılmamıştı, lastikleri inmiş. Hemen önce benzinliğe gidip lastikleri şişirdim, sonra da doğru sahile yollandım. Tabii sahile varana kadar yine trafik yine trafik. İnsanı bayağı bir zorluyor.

Neyse ki sağ salim vardım ve sahilde turuma başladım. Her zamanki rotamı takip ederek deniz havası soludum güzel güzel. Tabii arada rüzgâr esintilerle kendini hissettiriyordu o nedenle biraz sıkıntılı durumlar olmadı değil. Ama güzelce sarınıp sarmalanıp devam ettim yoluma.

Sonlara doğru geldiğimde yine neredeyse bir klasik haline gelen dönüş öncesi hafif dinlenme + eve gidince yemek hazırlama derdinden kurtarma operasyonu kapsamında balık ekmek için sahildeki büfelerden birine uğradım. Balık ekmeğimi de afiyetle yiyip bacaklarda kalan son gücümle evin yolunu tuttum.
Daha önceleri yazardım, şimdi de atlamış olmayayım.

Toplam mesafe: 15.98 km

Bu yazı toplamda 2107, bugün ise 0 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *