buyruk | net

to Infinity and Beyond!

İtinayla Seçilen Düğün/Nikah Günleri

| Filed under Hayat Spor

Zaten yaz yeni bitiyor, burnumuza kadar düğüne, nikaha batmışız, yeni kendimize geliyoruz, bir de sen bu konuyu açma diyorsunuz, biliyorum. Merak edilecek bir şey yok, sizi üzmeyeceğim.

Düğün veya nikah, damat ve gelinin hayatlarının muhtemelen en önemli günü. En azından o ana kadar olan hayatlarındaki en önemli gün olduğu aşikâr. Tabii mutlu günlerinde arkadaşlarımızı, akrabalarımızı, dostlarımızı biz de yalnız bırakmak istemiyoruz, vakit, yer, finansal kaygıları bir kenara bırakıp yanlarında olmak için elimizden geleni yapıyoruz.

Her şey güzel hoş, ama bazen bizlerin bu önemli tarihlerle çakışan randevusu, toplantısı, planı oluyor. Benim durumumda da bu belki aylardır beklediğim bir şampiyonanın final maçı, ya da biletini yine uzun zaman önce alıp pusuya yattığım bir maç olabiliyor haliyle. Spor ile çok yakından ilgilenmeyen, o atmosferi yaşamayanlara anlatamazsınız bunun temsil ettiği duyguları. Ama zaten yine de düğünleri bırakıp evde oturup maç izlemiyorum ama her seferinde keşke bu başka bir gün olsaydı, hatta bırakın günü başka bir saat olsaydı diye içimden geçirmiyorum değil. Yani öylesine güzel ayarlanıyor ki bu düğünler, günün aynı olması yetmiyormuş gibi, iyice katmerlemek ve herhangi bir kaçış yolu bırakmamak adına saatler bile birebir örtüştürülüyor çoğu zaman.

Royal Wedding

Şimdi son 1 yıl içinde katıldığım ve önümüzdeki 1 aylık süre zarfında da katılmamın beklenilebileceği nikah ve düğünleri sırasıyla, hiçbirini atlamadan listeleyeceğim. Ve hemen yanlarına da o gün ve saatteki müsabakaları yazıyorum. Hazır mısınız?

  • 12 Eylül 2010 -> Dünya Basketbol Şampiyonası Finali Türkiye vs. ABD
  • 03 Temmuz 2011 -> Wimbledon Tek Erkekler Finali Djokovic vs. Nadal + Kadınlar Eurobasket 2011 Finali Türkiye vs. Rusya
  • 10 Eylül 2011 -> US Open Tek Erkekler Yarı Finali Djokovic vs. Federer
  • 18 Eylül 2011 -> Erkekler Eurobasket 2011 Finali İspanya vs. Fransa + Erkekler Eurovolley 2011 Finali Sırbistan vs. İtalya**
  • 29 Ekim 2011 -> WTA Championship Yarı Finalleri (biletli)
  • 30 Ekim 2011 -> WTA Championship Finalleri (biletli)

Hani böyle lig maçı, normal sezon maçı, eleme turu maçı falan değil, gördüğünüz üzere minimum yarı final maçları. Ve öyle maçlar ki bunlar, ertesi günün iş günü veya hafta sonu olmasına bakmadan gerektiğinde gece kalkıp uykusuz kalıp izleyeceğim maçlar.

Bakalım önümüzdeki düğünler neler gösterecek. Bu seriye ne zamana kadar devam edebileceğim gerçekten merak ediyorum…

* Fotoğrafı Kenton Maganize‘den aldım.
** Finalistler belli olunca, ilgili maddeyi güncelledim. (19 Eylül 2011)

Bu yazı toplamda 3954, bugün ise 0 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *