buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Fenerbahçe Kadın Basketbolunda Ani Değişim Rüzgarları – Bölüm 2

| Filed under Basketbol Spor

Bu Avustralyalı güzel kızımız, Diana’nın başına gelen bu kötü ve sevimsiz tecrübeden kendini sorumlu tutmaya başlamıştı. Çünkü Diana’nın Fenerbahçe’ye gelişinde en büyük rol ve etki muhtemelen kendisinden gelmişti. Bir maç sonrası denk gelen doping testi için numune vermek istememiş, testlerin güvenilir şekilde yürütülmediği konusunda ciddi çekinceleri olduğunu açıkça dile getirmişti. Böyle olunca numunelerin Köln’de bir laboratuarda inceleneceği söylenip kendisi ikna edilmiş, bu şekilde doping testine girmeyi kabul etmişti.

Ama bundan sonra Penny hiç eskisi gibi olmadı. (Böyle diyince eski Türk filmlerinden sahneler aklıma geliyor.) Ve bir iki maç oynadıktan sonra, ailesinin zor günler geçirdiğini ve sağlık problemleri yaşadığını ve böyle bir durumda hayatındaki önceliğin basketbol olamayacağını söyleyerek takımdan ayrıldı ve ülkesinin yolunu tuttu. (Belki de Amerika’ya gitmiş olabilir, bu konuda çelişen yazılara denk geldim.)

Genel anlamda anlamadığım konulardan birisi de bu. Evet oyuncunun mantıklı ve kabul edilebilir açıklamaları olabilir veya kulüp olarak ikna olmamış olabilirsin ama oyuncunun bu şekilde bir mazeret öne sürüp sezonun ortasında maçlar devam ederken çekip ülkesine gitmesini anlayamıyorum maalesef. Hani burada kontratların hiç mi bir yaptırımı yok gerçekten merak ediyorum. Tabii eğer Fenerbahçe ile anlaşmışsa karşılıklı feshedilmiş olabilir ama yine maçlar devam ederken sezonun ortasına gelmemişken böyle bir lüksümüz hem bizim yok hem de oyuncunun aslında.

Bu haberi okuyordum ve içimdeki tam bir burukluk oluşuyordu ki bir baktım, bir sonraki haberde Penny’nin yerine yeni bir transfer bile yaptığımız yazıyor. Anete Jēkabsone-Žogota. Letonyalı oyuncu aslında guard mevkiinde oynuyor. Yani bundan sonrasında Anete’i 2, Angel’ı ise 3 numarada oynayacağı ortaya çıkıyordu. Anete de Spartak Moskova’nın 2009 – 2010 yılı Euroleague şampiyonu olan kadrosunda yer alan tecrübeli bir oyuncu. En başından beri bahsetmeye çalıştığım da bu aslında. Transferler 1 belki 2 gün içinde gerçekleşiyor ve de hani sadece transfer olsun diye yapılmış transferler değil. Gerçekten başarılı ve takıma kısa sürede uyum sağlayabilecek transferler.

Takımın en önemli görülen 2 parçası daha sezonunun ilk yarısı bitmeden değişmişken, umutlar aslında biraz körelmişti. En azından ben biraz umutsuzluğa kapılmıştım açıkçası. Ama gerçekten hem ligde hem de Avrupa’da performans hep en üst seviyede kalmaya devam etti. Artık düzenimizi bulduk bundan sonra takım daha çok birbirine kenetlenecek, alışacak ve paylaşım üst seviyeye çıkacak diye beklerken yine bir transfer haberiyle daha neredeyse artık olağanlaşan şaşkınlığım tazelendi.

Bu sefer Anna Vajda’nın sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmişti. (Fenerbahçe resmi sitesinde yazan habere göre. ) Ve artık siz de alıştınız biliyorum. Hemen biraz daha dolandım sitede ve aradığım haberi buldum. Tammy Sutton-Brown tekrar Fenerbahçe’de. Geçen sene de şampiyonluk kadromuzda olan Tammy ile yeniden anlaştığımız açıklanıyordu böylece. Haberin kaynağı ise yine resmi sitemiz. Habere buradan ulaşabilirsiniz: Tammy Sutton-Brown yeniden Fenerbahçe’de.

Kısacası sezonun ilk yarısı henüz tamamlanmışken 3 yabancımızı değiştirmiş durumdayız. Ama ligde sadece ilk maçta aldığımız bir mağlubiyet var, Avrupa’da ise yenilgisiz yolumuza devam ediyoruz. Umuyorum devamı da bu şekilde gelir ve de şampiyonluklara koşarız.

* Penny Taylor fotoğrafının orijinaline buradan ulaşabilirsiniz: Kaynak

Serinin ilk yazısı için lütfen buraya: http://buyruk.net/blog/fenerbahce-kadin-basketbolunda-ani-degisim-ruzgarlari-bolum-1/

Bu yazı toplamda 6491, bugün ise 0 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *