buyruk | net

to Infinity and Beyond!

AVEA – 3G Paketleri / Müşteri Hizmetleri

| Filed under Internet Teknoloji

avea-logoAVEA 3G Standart pakedine üye olmamın üzerinden henüz birkaç gün geçmişti ki, ben de sorumlu her Türk genci gibi ‘Acaba limitimin ne kadarını kullandım?’, ‘Fazla mı harcıyorum?’ tadında sorularla zihnimde boğuşmaya başladım. Tabii hemen avea.com.tr’yi ziyaret edip, siteyi taramaya başladım, bu bilgiy bu site dahilinde bir şekilde erişebiliyor olmam lazımdı. Bayağı bir dolaştıktan, 3G, internet ile ilgili olabilecek bütün sayfaları gezdikten sonra hala ‘Pakedimin ne kadarını kullandım?’ sorusuna cevap olabilecek nitelikte bir bilgi göremedim. Bu internet paketlerine nasıl üye olunur, bu paketlere abonelik nasıl iptal edilir, her türlü bilgi mevcuttu ama devam eden aboneliğe dair herhangi bir bilgi edinme şansımız yok gibi görünüyordu.

Böyle olunca ben de tabii müşteri hizmetlerini aradım. Bu bilgiyi internet sitelerinden ve de ‘Web İşlemler’ ekranından elde edemeyeceğimi, sadece 3499’a KALAN yazıp kısa mesaj attığım takdirde 2 mesaj ücreti karşılığında bu bilginin bana yine kısa mesaj olarak ulaştırılacağını öğrendim. Teşekkür edip telefonu kapattım. Birkaç kere denememe rağmen, muvaffak olamadım. Sürekli yanlış bilgi gönderdiniz diye bir mesaj alıyordum.

Sonrasında müşteri hizmetlerini tekrar aradım. Bu sefer de KULLANIM MB yazıp 9495‘e göndermem gerektiğini öğrendim. Bu sefer de bunu denedim ama aynı yukarıda olduğu gibi başarısız oldum. Tabii bir yandan da sürekli bu bilgi taleplerim için 2’şer mesaj ücreti faturama eklenmeye devam ediyordu.

Ve sabırlı olmaya çalışarak, tekrardan müşteri hizmetlerini aradım. Bu sefer de KALAN yazıp 9495‘e mesaj atmam gerektiği söylendi. Tabii ben iyi niyetle bunu da denedim ama tabii yine olmadı. Bundan sonra maalesef müşteri hizmetlerinden pek bir hayır gelmeyeceğini düşünmeye başladım. Biraz internette dolandım, yine direk ihtiyacım olan bilgiye ulaşamadım. Sonra bu en başta bahsettiğim AVEA’nın ‘Web İşlemler’ ekranını derinlemesine taramaya başladım. Sonunda bir menünün altında aradığım bilgiye ulaşabildim. Bunca seferdir kısa mesaj atıp öğrenmeye çalıştığım bilgiye, online olarak da ulaşabildiğim için kısa mesaj ücreti de ödemem gerekmeyecekti. Bunca uğraş sonunda bu haber bile kötünün iyisi olarak sevindirdi beni. 🙂 Tabii bu bilgiye ulaştıktan sonra müşteri hizmetlerini arayıp bu bilgiye ‘Web İşlemler’den de ulaşabildiğini kendilerine iletmek istedim ama vazgeçtim bunun da bir yere varmayacağını bildiğim için.

Sonuçta müşteri hizmetlerini defalarca aramama rağmen istediğim desteği alamamış, kendi derdimin çaresine kendim bakmış oldum. Olsun bununla da yetinmek lazım sanırım. Ama tabii bu ilerisi için hiç de iyi bir işaret olmadı benim adıma. Bundan sonra bir sorun yaşadığım zaman müşteri hizmetlerini aradığımda galiba bana verecekleri destekten emin olamayacağım.

NOT: Web işlemlerden de sadece 48 saat önceki internet kullanımınıza erişebiliyorsunuz. Bu kaç kontörünüzün kaldığını 2 gün sonra öğrenmek ile aynı şey. Bence bu da başka bir eksi puan…

NOT 2: Eğer bu bilgiye yine de kısa mesaj atarak ulaşmak istiyorsanız o zaman KULLAN yazıp 9495’e SMS göndermemiz gerekiyormuş. Bu da son olarak ‘Web İşlemler’den elde ettiğim bilgi. Muhtemelen bu sefer doğru olduğunu düşünüyorum. Test etmek isterdim, ama bunca çaba gösterip yok yere faturamı kabarttığım için bunu da deneyesim gelmedi. Ama deneyen olursa lütfen sonucunu bildirsin.

Bu yazı toplamda 13069, bugün ise 0 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *