buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Kayseri Erciyes’te Kayak Keyfi – Bölüm 6

| Filed under Kayak Seyahat Spor

Bugünü de bu şekilde geçirip 9 – 10 kere inip çıktıktan sonra günün sonuna gelmiş oldum. Kayakları da teslim edip üstümü başımı düzelttikten sonra dönüş için hazırdım. Daha önceden sözleştiğimiz için herkes aşağı yukarı aynı zamanda gelmişti ve herkes hazır olunca minibüse doluşup otele dönüşe başladık.

Otelde kısa sürede hazırlanıp tekrar karnımızı doyurmak için yeniden soluğumuzu minibüste aldık. Bu sefer “Kayseri’nin tek dönen restoranı” olarak bahsedilen Beştepe Restaurant’a gitmeye karar verdik. Hep Ankara’daki Atakule örnek verilir böyle 360 derece dönme yetisine sahip bir restoran konseptinden bahsedildiği zaman. Ama meğer bunun bir örneği Kayseri’de de varmış. Ankara’daki gibi yüksek bir kule hüviyetinde olmasa da gerçekten de 360 derece dönebilen bir restoran Beştepe Restaurant da. 🙂

Burada da restorana has spesiyallerin haricinde Kayseri mantısını yerinde tatma şansımız oldu. Beğendiğimi söylememe gerek yok sanırım. 🙂 Burada gerçekten güzel bir ortamda ve sürekli değişen manzarayla nezih bir yemek yedik. Karınlarımızı en temizinden doyurduk. Hesapları kelle başı usulü yaptık yine ve kişi başı 30 TL düştü. Yediğimiz, hatta aşırı doyduğumuz için bitiremediğimiz onca yemek, meyveyi düşününce gerçekten değdiğini söyleyebilirim. Manzara da cabası tabii ki…

Otele dönüşten sonra yine bir grup dışarı Kayseri sokaklarını fethetmeye gitti. Bendeniz ise kendimi sağlık kelimesine en kısa sürede yakınlaştırabilmek için tedavilere devam ettim. Bu oteldeki ve Kayseri’deki bu gezi kapsamındaki son gecemiz olacağı için, valizlerimizi, bavullarımızı da hazırlamamız gerekiyordu. İnsan her ne kadar birkaç günlüğüne gitmiş olsa da illa eşyalar çok dağılıyor ve sonrasında bunları tekrar adam edebilmek için bir sürü uğraş vermek gerekiyor. Benim için de böyle oldu. Özellikle birkaç yazıdır bahsettiğim tedaviler için gerekli bitkiler ve ilaçları toplamak ve düzenli bir şekilde yerleştirmek bayağı bir zamanımı aldı. Sabah kahvaltı sonrasında hem check-out yapıp hem de çok fazla vakit kaybetmeden pistin yolunu tutacağımız için bütün düzenlemeleri yatmadan tamamladım. Aynı zamanda ilk günkü yorgunluğu da biraz atmış olduğum ve kayağın yorgunluğuna alışmış olduğum için bugün daha geç yattım ve saat 01 gibi yatağa yöneldim.

3. Gün (17 Ocak)

Son günümüzde de hava güzeldi. Sabahki kahvaltı telaşından sonra check-out yaptık ve valizlerimizi lobiye bıraktık. Hemen akabinde tekrardan doluştuk minibüse. Dün kalabalıktan çok bunaldığımız için bugünün çok daha tenha olmasını istiyorduk.

Ben daha gezi ayarlanmadan önce bile mümkünse sadece hafta içi gitmeyi, bu mümkün olmuyorsa da hafta içi en az birkaç gün orada olacak şekilde plan yapmayı denememiz gerektiğini söylüyordum. Ama gelişmeler çok benim istediğim şekilde olmadı ve 2’si hafta sonu olmak üzere 3 günlük bir tatil için gelmiş olduk Kayseri’ye.

Konuyu daha fazla dağıtmadan devam edeyim. Ve daha kiralama dükkânına vardığımız zaman bile bugünün ne kadar eğlenceli olacağını anladık. Ben ayakkabı deneyip kayakları kiralarken benden başka 1 müşteri daha vardı sadece. Herkes rahat, kendi halinde işini yapıyordu. Ben de kayaklarımı ayarladıktan sonra çıktım hemen piste.

* Yukarıda görmüş olduğunu fotoğraf Beştepe Restaurant’ın sitesinden alınmıştır.

Serinin Tüm Yazıları:

Bu yazı toplamda 4674, bugün ise 0 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *