buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Kayseri Erciyes’te Kayak Keyfi – Bölüm 7

| Filed under Kayak Seyahat Spor

Bugün bazı arkadaşlar da kayak yapmayacaktı ve pistteki sayımız az olacaktı. Zaten pist bizim dışımızda da pek kalabalık sayılmazdı. Yani Pazar günkü o kalabalığı gördükten sonra Pazartesi günü tam anlamıyla ilaç gibi geldi. Telesiyejler boş, pist boş, sıra bekleme yok, sadece rahat rahat ve hızlıca kaymak vardı.

Bugün pist kapanmadan dönecektik. Dönmeden önce Kayseri çarşıya gidip Kayseri’ye has mantı, pastırma ve sucuk almak istiyorduk. Bunun için çok fazla vaktim olmayacaktı ama yine de günlük sınırsız skipass’ten aldım. Bugün çok daha hızlı turlar atabilecektim çünkü.

Bu ortamın vermiş olduğu pozitif enerjiyle daha bir motive oldum ve turlarıma başladım. Biraz tekniğimi düzeltmiştim dün, bugün de bunu pekiştirmek istiyordum. Bu şekilde kaymaya devam ettim. Birkaç tur sonra batonları da bırakıp biraz da bu şekilde kendimi geliştirmeyi denedim ve herhangi bir sorun yaşamadan bu konuda da biraz ilerleme kaydettim.

Böyle olunca, turları da hızlı atınca daha çok tur atasım geldi ve yemek için bile mola vermeden peşi sıra turlarımı attım. Yine daha önceden konuşup kararlaştırdığım saatte kayaklarımı teslim ettim ve eşyalarımı kontrol ettikten sonra Erciyes’e bu seferlik veda edip otele döndük.

Otele döndükten sonra üstümüzü değiştirip günlük kıyafetlerimize döndükten sonra da Kayseri çarşının yolunu tuttuk. Toplamda oldukça yüklü miktarda sucuk, pastırma ve mantı aldık. Ben de bu üçlüden azar azar da olsa aldım. Düşününce mantının da sarımsaklı yoğurtla yenmesi muhtemel olduğundan, hepsi istisnasız bir koku kaynağı ama lezzetli şimdi ne yapalım? :p

Bu şekilde alışverişimizi tamamlayıp otele son kez geri döndük. Aldıklarımızı da bavullara yerleştirip bavulları da minibüse yükleyince otelle işimiz bitmiş oldu. Son akşam yemeğimiz için Ciğerci Mehmet Usta’yı tercih ettik. Ciğer diyince pek hoşuma gitmemişti ama çeşitli ızgara ve şişler de mevcutmuş. O nedenle ben çöp şişi tercih ettim mesela. Yemekten sonra da tatlımızı yiyip çayımızı içtikten sonra hesabı istedik. Bu sefer de kişi başı 26 TL tuttu. Bir önceki gün daha çok çeşitli daha özenli yemekler yememize rağmen 30 TL verdiğimiz için, bugünün 26 tutması biraz fazla geldi ama bugün de fazlasıyla doyduk, bunu da inkâr edemem. (:

Bundan sonra bizim şoförlüğümüzü yapan arkadaşa vereceğimiz ücret konusunda biraz sıkıntı yaşadık ve sağ olsun giderayak Kayserilik karakterini göstermiş oldu bize ve hatırı sayılır bir kazık attıktan sonra bizi havaalanına bırakıp hızla uzaklaştı.

Neyse ki uçak saatinde geldi ve biz de bir sıkıntı yaşamadan 1 saatlik uçuş sonrası İstanbul’a vardık. Bu seferlik kayak maceramız da böylece sonlanmış oldu.

Aslında kalem kalem incelediğimizde çok fazla gibi görünmese de toplam olarak bakınca yine de maliyetli bir tatildi. Kayak ve skipass maliyetlerinin alternatifi olmaması da bu tabloyu hazırlayan önemli bir unsur oldu. Ama hem daha önce gitme şansım olmayan bir şehri ziyaret etme fırsatını buldum, hem çeşitli yöresel yemekler yiyerek midemi hoş tuttum, hem de Erciyes’i görüp pistlerini deneme imkânım oldu. Dolu dolu ve bir hayli yorucu olan 3 günün sonrasında İstanbul’a yeniden merhaba…

Serinin Tüm Yazıları:

Bu yazı toplamda 3076, bugün ise 1 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *