buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Sedir Restaurant Samatya

| Filed under Hayat

Arkadaşlarla geçen bir iftar yemeği yedik. Tabii geçen derken üzerinden bir 3 hafta kadar geçmiştir. 🙂 Zaten malumunuz, bayramın bile üzerinden 1 hafta geçti. 🙂 Sedir Restoran, Samatya’da.

Maalesef özellikle İstanbul’da yer yön konusunda biraz kıt bir insan olarak iftar öncesinde Samatya’ya nasıl gidileceğini pek bildiğim söylenemezdi. Arkadaşlarım sağ olsunlar, bir yol yordam çizildi ve Sirkeci Tren Garı’nda buluşulup beraberce gidilmesine karar kılındı. Durumunun benden daha kötü olanlar çıkacağını hiç tahmin etmezdim ama o da oldu. Bir arkadaşım da Sirkeci Garı’nı bulmakta zorlandı. Yarım saatlik telefon konuşması sonunda, kendisinin Sirkeci’de değil de Eminönü’nde olduğuna ikna edebildik. 🙂 Neyse ki bunu farketmesinden sonra kendisinin Sirkeci’ye ulaşması pek zor olmadı…

Bu sancılı geçen buluşma sonrasında trene atlayıp yolumuza devam etmek amacındaydık. Hiçbir bilgim, fikrim olmadığı için etliye sütlüye karışmadım ama ufaktan ufaktan soru işaretleri belirmeye başlamıştı bende. Çünkü kendini muhabbete kaptıranlar ki bu grubun çoğu oluyor hangi durakta inileceği konusunda en ufak bir kaygı bile duymuyordu. Neyse ki kısa bir münazara sonunda, inilecek durağın K. Mustafapaşa olduğu konusunda fikir birliğine varıldı. Bu da 4. durak oluyordu. Durak sırasını merak edenler için:

  • Sirkeci
  • Cankurtaran
  • Kumkapı
  • Yenikapı
  • K. Mustafapaşa

En güncel bilgiye ulaşmak ve sefer saatlerini de öğrenmek isterseniz ise: -> TCDD

Trenden indikten sonra sadece bir iki dakika yürüyünce direk olarak meydanda görebiliyorsunuz Sedir Restaurant’ı. İçeri girdikten hemen sonra, terastaki masamızda yerimizi aldık. Deniz manzarası beklediğimden daha güzeldi ve kendini hissettiriyordu en azından. Öyle hani olur ya ancak böyle iyice konsantre olarak denizdeki bazı tekne ve gemileri görebilirsiniz, öyle değildi kısacası. Manzara açısından artı puanı kaptı Sedir Restoran.

Bu sene klasik hale gelen bir şekilde burada da iftar menüsü 40 TL’idi. Meze ve salataları oldukça çeşitliydi. Ama ana yemek tercihinizi kebaplardan yana kullanmak durumunda kalıyorsunuz. Yanılmıyorsam, bir de köfte olabilir ama çok emin değilim. Ben de Urfa’dan yana kullandım tercihimi. Arada iftar sofralarında sıkça görmeye alıştığımız içli köfte ve börek ziyaret etti tabaklarımızı.

Sonuç olarak, doyduk, bol çeşitli yedik ama tam olarak ana yemekten istediğim tadı ve zevki alamadığımı da itiraf etmeliyim. Manzara ve atmosfer olarak ortalamanın üzerinde ama bu sene gelenekleşen 40 TL’lik tutar bana fazla geldi. Ulaşım konusunda da çekincilerimi giderebilmiş değilim. Zira çok kısaca gelirken nasıl bir rota takip ettiğimizden bahsetmiştim. Özellikle Anadolu yakasında oturanlar için çok rahat olmadığı aşikâr. Dönüşte ise seçenekleriniz daha da kısıtlı bir hâl alıyor. Saatin ilerlemesiyle beraber, tren kullanmak istemedik. Otobüs seçeneğini de kullanamadık yine aynı nedenden ötürü. Biz de elimizde kalan tek seçenek olan taksiyle ulaşımımızı sağladık. Eminönü, Karaköy, Taksim gibi adresler tercih edilip aktarma yaparak evlerimize ulaştık.

Resmi bilgi için: http://sedirrestaurant.net/index.htm
İletişim / Ulaşım: http://sedirrestaurant.net/ulasim.html

Bu yazı toplamda 26766, bugün ise 3 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *