buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Podcast Dünyasına Adım Attık

| Filed under Spor

Ne kadar spor ile içli dışlı olduğumu bilmeyen yok. Zaten beni hiç tanımayan birisi bile gelip şöyle bir bloga ya da Twitter hesabıma göz gezdirse, benim hakkımdaki ilk düşüncesi sporla ilgili olurdu herhalde. Evet birçok nedenden dolayı hem yapmak hem de izlemek açısından farklı farklı spor branşlarıyla ilgiliyim. (Sanırım bunun arkasındaki nedeni iyice düşünüp tartıp ayrı bir yazı olarak da yazmam gerekecek.) Hem yerinde, hem de televizyonda tabii ki internette de birçok maç izliyorum böyle olunca. Sık izlediğim ve takip ettiğim branşlar ile ilgili yorumlarım oluşmaya başladıkça aslında her turnuva sonrasında detaylı bir yazı yazmak istiyorum blogda. Ama maalesef her zaman bu şansım olmuyor. Zamanı daha iyi nasıl kullanabilirim diye düşünürken, ülkemizde de iyice yaygınlaşmaya başlayan Podcast fikrini Doruk ile değerlendirirken buldum kendimi. Birbirimizi gaza getirip Podcast dünyasında yer almaya karar verdik.

Sporun hep rekabetçi, mücadeleci yüzünden zevk aldığımız için de podcastimizin adını Rekabetçi Ruh koyduk. Bu ruha sahip olan oyuncuları, sporcuları sonuna kadar destekliyoruz. Onun haricinde mücadeleden kaçan, çabuk yılan, kafasını eğen, oyundan soğuyan, trip atan, afra tafra yapanların da biletini kesiyoruz. 🙂

Baktık ki Rekabetçi Ruh ismi güzel, hoşumuza da gidiyor, hemen bu isimle çeşitli hesaplar açtık. Henüz hepsini aktif bir şekilde kullanma şansımız olmadı ama en azından Twitter hesabımızdan podcast bölüm duyurularını yapıyoruz, lütfen takip ediniz -> @RekabetciRuh

Bunun yanında ufak bir logo çalışmamız da oldu. Twitter’da yumurta yumurta görünmek hiç haz edebileceğimiz bir şey değildi. En basitinden kelimelerin baş harflerinden ki bu durumunda iki kelimenin baş harfi ‘R’, bir logo yaratıverdik. Benim favori rengim olan yeşil ile Doruk’un favorisi turuncuyu kullandık. Logoyu daha detaylandırmak adına birkaç fikrimiz an itibariyle mevcut, fakat oraya gelmemize biraz daha var.

Aslında bu anlamdaki ilk kayıt denememizi yazın yapmıştık, ondan sonrasını maalesef pek getirememiştik. Şimdi daha sistemli ve düzenli ilerliyoruz. Son 8 – 10 günlük süreçte 4 bölüm çektik bile. Çektiğimiz bölümleri .mp3 formatında mixcloud.com‘a yüklüyoruz. Buradan çok kolay bir şekilde dinleme şansına sahipsiniz. Yapmanız gereken sadece “Play – Oynat” düğmesine tıklamak -> RekabetciRuh Mixcloud.

Şu ana kadar tenis, snooker ve basketbol konuştuk. Yakın zamanda bu yelpazeyi genişletme şansımız da yüksek. Sadece maç içi teknik yorumlardan ziyade gittiğimiz, gördüğümüz maçlardan da enstantaneler aktarmaya çalışıyoruz. Mesela bir bölümde Ülker Sports Arena’nın açılış maçından ve salondan bahsettik, benim de özel olarak beğendiğim bölümlerden birisi oldu. Aşağıda direk olarak ilk 4 bölüme erişebilirsiniz. Her türlü yorumunuzu bekliyorum.

 

Rekabetci Ruh 31-01-2012 Tenis Avustralya Açık

 

Rekabetçi Ruh 27-01-2012 Fenerbahçe Ülker Sports Arena Açılışı

 

Rekabetçi Ruh 24-01-2012 Tenis

 

Rekabetçi Ruh 23-01-2012 Snooker

Bu yazı toplamda 6483, bugün ise 2 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *