buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Where Tyreke Happens

| Filed under Basketbol Spor

Yer: ARCO Arena
Tarih: 29 Aralık 2010
Maç: Memphis Grizzlies @ Sacramento Kings

Maçın sonunda salondaki seyircilere iki uç duyguyu yaşattı bu takımların oyuncuları. Tabii ki bu duygular hüzün ve sevinç. Bu kadar kısa sürede böylesine uçlara çıkıp inmek belki pek sağlıklı değil ama kendi adıma konuşacak olursam böyle şeyler kesinlikle oyuna heyecan katıyor ve parkelerde sık sık görmeyi tercih ederim. Sonuçta adrenalin değil midir peşinde olduğumuz şey? 🙂

Olayların kronolojik sıralamasına bakalım:

  • Maçın bitimine 5.5 saniye kalmış durumda ve Sacramento 97-96 önde. Memphis topu Sacramento yarı sahasına taşımış durumda ve kenardan topu oyuna sokacak.
  • Biraz zor da olsa ve istedikleri pozisyonu yaratamasalar da topu O.J. Mayo ile buluşturmayı başarıyorlar. Hem arkası dönük halde hem de pozisyon dışında topla buluştuğu için oldukça zorlanıyor O.J. Mayo. Hafif bir perdeden geçip dengesiz bir halde fade-away jump-shot’a kalkıyor 3’lük çizgisinin hemen içerisinden ve top çemberden geçiyor! Kalan süre 1.5 saniye! Memphis: 98 – Sacramento: 97
  • Ne oluyorsa bundan sonra oluyor. Sürenin bittiğini zanneden bir görevlinin sahaya girmesine aldırış etmeden topu oyuna sokuyorlar ve 2009/2010 Rookie of the Year Tyreke Evans topu aldığı gibi ufak bir dribbling yapıyor ve kendi yarı sahasının ortalarından şutunu gönderiyor. Top süre dolmadan elinden çıkıyor ve daha havadaki seyahatini sonlandırmadan zıplayarak sahaya giren bir Sacramento oyuncunu bile görebiliyoruz vee sonrasında o da ne, top bir kez daha çemberden geçmek için tereddüt etmiyor ve basket! Süre zaten top havadayken sona ermişti, ve bu basketle Sacramento maçı 100-98 kazanıyor.
  • Maç Sacramento’da olduğu için taraftarın ve oyuncuların çıldırışını görmeniz lazım. Gerçekten böyle bir galibiyet adrenalini tavan yapmak için bir-e-bir!

Buyrun bu da bu heyecan dolu 2 dakikanın videosu:

Bu yazı toplamda 1807, bugün ise 0 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *