buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Spor Aktiviteleri – Maraton Antrenmanı

| Filed under Spor

Maalesef bu sefer pek olumlu bir haberim yok. Hem Spor Aktivitileri hem de Maraton Antrenmanı için pek hatta neredeyse hiç gelişme olmadı Eylül ayında. Zaten aylardır devam eden el bilek rahatsızlığından ötürü birçok spordan uzak kalmış durumdayım. Ben de zaten hal böyle olunca daha Temmuz ayından itibaren maratona hazırlanmaya başlamıştım. Bayağı da tempolu ve programa uygun bir şekilde çalışmalarımı devam ettiriyordum. Ama spor dilinde arka adele çekmesi olarak nitelendirebileceğimiz bir sakatlık sonrası pistlerden uzak kaldım. Kendi kendime bacağımı dinlendirmeye çalıştım ama tekrardan antrenmanlara başlayabilmemi mümkün kılacak seviyeye gelemedim. Ramazan bayramı öncesinde doktora görünüp en azından bu tedavi sürecini kısaltmanın yollarını aradım. Sakatlığın derecesinin ileri olmadığını düşünerek yine dinlendirme, kas gevşetici / doku onarıcı sprey ve bandaj ile tedaviye devam etme kararı aldık.

Bu şekilde yaklaşık 2 – 3 hafta geçirdim. Ama yine de tam olarak gücümü kazanamadım. Üzerinden 1 – 2 hafta geçtikten sonra ki o da bugünlere denk geliyor, yavaş yavaş antrenmanlara başlayabileceğimi hissediyorum. Ama bu sefer de şöyle bir sıkıntı var. Maratonun kendisi ayın 17’sinde, sadece birkaç gün uzaklıkta. Yani maalesef bu sene daha aylar öncesinde heveslenip kendimi de gaza getirdiğim Avrasya Maratonu’nda istediğim dereceyi elde edemeyeceğim. Hatta katılıp tamamlayabilirsem kendimi şanslı sayacağım.

Maraton sonrasında tekrar görüşmek üzere…

Bu arada maraton için yaptığım antrenmanları gün gün kaydetmeye başladığım takvimi de paylaşmak istiyorum. Yukarıdaki bahsettiğim olumsuzluklardan ötürü devamını getiremediğim antrenman programıma buradan ulaşabilirsiniz. Maraton Antrenmanları ‘Training Session’ linklerine tıklarsanız, o güne özel antrenman detaylarını da görebilirsiniz.

Herkese sağlık dolu günler ve yağmursuz bir Avrasya Maratonu!

Bu yazı toplamda 2925, bugün ise 0 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *