buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Sosyal Medya Paylaşımlarım – Aralık 2009 Bölüm 1

| Filed under Internet Sosyal Medya

Bir önceki Sosyal Medya yazımda “Sosyal Medya Link/URL Kısaltıcılar bit.ly” bit.ly sayesinde sosyal medya üzerinden paylaştığım içeriklere geriye dönüp ulaşabiliyorum. Ve tabii ki arada sırada söyle bir bakıp neleri okuyup neleri gördüğümü hatırlatıyorum kendime ki öğrendiklerim daha uzun soluklu olsun. Şimdi bunu da bir adım öteye götürüp her ayın sonunda bir girdi olarak blogda da paylaşmaya karar verdim, böylece sizler de eğer kaçırmış iseniz kaçanları yakalamak için bir şansınız olur.

NOT: Bu bölümde sadece bit.ly üzerinden paylaştığım linklerden bahsedeceğim.

NOT 2: Aynı zamanda bu linklerin kaç ‘tık’ aldığını da paylaşmaya karar verdim, böylelikle hangilerinin daha çok ilgi çektiğini ve popüler olduğunu da görebilirsiniz.

3 Aralık: Engelleri Ortadan Kaldıran Çağrı Merkezihttp://bit.ly/4T5anc9 Tıklanma
Turkcell’in 3G ile birlikte gelen yeni bir uygulamasının haberiydi bu. Turkcell’in blogundan okuduğum bir girdiyle haberim oldu. http://blog.turkcell.com.tr/ 3G ve görüntülü konuşma ile birlikte Turkcell de “Turkcell Görüntülü Çağrı Merkezini” hizmete soktu. Evet çağrı merkezini arayarak eskiden sadece sesli olarak alabileceğimiz desteği, bu yeni uygulamayla beraber görüntülü olarak da alabileceğiz. Hem Turkcell kullanmadığım hem de bu teknolojiye sahip bir telefona sahip olmadığım için deneme şansım olmadı ama deneyenler varsa lütfen deneyimlerini paylaşsınlar.

3 Aralık: Some thoughts on Google DNShttp://bit.ly/6rklIx10 Tıklanma
Bildiğiniz üzere Google kendi DNS’lerini halka sundu. İlgili Google Blog yazısı. Tabii bu konuda sektörün lideri OpenDNS‘ten de buna aynı gün içerisinde cevap geldi. Kurucu ve CEO David Ulevitch’nun cevabını yukarıdaki linkten okuyabilirsiniz.

4 Aralık: Victoria’s Secret Fashion Show 2009http://bit.ly/5XFfIS9 Tıklanma
Her sene yeni yılı beklememiz ekstradan sabırsızlaştırıyor Victoria’s Secret. Yılbaşı akşamları CNBC-E’den de yayınlanıyor şov ama Amerika’da birkaç hafta önceden izleyenlerle buluşuyor. CBS de kendi internet sitesi üzerinden şovun videosunu paylaşmış.

5 Aralık: How Twitter Was Bornhttp://bit.ly/5GAdw313 Tıklanma
Twitter’ın fikrinin nasıl doğduğunu ve niye mesaj yazma limitinin 140 karakter olduğunun açıklaması. Dünya çapında da oldukça popüler bir yazı.

7 Aralık: Research Officer – The rise and regulation of lap dancing and the place of sexual labour and consumption in the night time economy http://bit.ly/4o25l98 Tıklanma
İngiltere’deki Leeds üniversitesi oldukça şaşırtı bir pozisyon açmış. Bir araştırma görevlisi aranıyor bu işi yapacak. ‘Kucak dansı’nın popülerleşmesi ve bu konudaki kanuni düzenlemerle beraber cinsel işçilik ve tüketimin gece ekonomisindekini yerinin araştırılması hedefleniyor.

Bu yazı toplamda 2738, bugün ise 1 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *