buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Sıkılgan Ben

| Filed under Hayat

Sıkılıyorum bu aralar. Geçenlerde yazmıştım ilgilendiklerimi ya da ilgi alanlarımı. Doğru düzgün takip edemiyorum neredeyse hiçbirini, bir de bunun yanında boş kalınca da bazen sıkılıyorum, farklı bir şeyler yapasım geliyor. Genelde de en kolay çözüm olan dizi ya da filmlere başvuruyorum. Son birkaç gündür uzun zamandır methini duyduğum House, M.D. adlı diziyi seyretmeye başladım. Gerçekten de güçlü bir başrolle beraber diğer “hastane dizilerinden” ayrılan bir yanı var. Tıp fakültelerinde okuyan arkadaşlarımdan duyduğum, yıllarca öğrendiği bilgileri kullanma fırsatları yaratan teşhis koyma, tedavi belirleme konulu beyin fırtınaları üzerine kurulu, aynı zamanda insan ilişkilerinin de önemli bir yeri var dizide.

Tıp öğrencisi olsaydım, diziden aynı zaman da mesleki yarar da sağlayabilirdim herhalde. Hem belirti-teşhis-tedavi konularında hem de terimlerin İngilizce karşılıklarını görme, duyma ve öğrenme adına. Yine de izlemeye devam ediyorum. Doktorların daha iyi teşhis koyabilmek adına, hastanın evine, işine gitmesini, gerektiğinde ve genelde bunu kanun dışı yollardan yapmaları her seferinde tuhafıma gidiyor halâ.

Kitaplara tempoyla devam ediyorum. Özellikle vapurda ve otobüste oturabildiğim zamanı bu şekilde değerlendirince bir nevi trafiğe karşı olan kinim yatışıyor. Dr. Zülfikar Özkan’ın Kazandıran Beden Dili adlı kitabını okuyorum şu sıralar. Beden dili konusunda okuduğum 3. Kitap ve içlerinde en detaylı yazılmış olanı. Diğerlerinde olduğu gibi o kadar çok bilgi içeriyor ki öğrenmem gereken, yarısını bile sadece okuyarak gerektiğince kullanabilecek şekilde öğrenmek pek mümkün değil. Evde müsait olduğumda tekrar üzerlerinden geçerek notlar alıyorum. Şu ana kadar işe yaradı gibi görünüyor, en azından arkadaşlar arası muhabbetlerimizde konusu geçtiğinde bir iki laf edebiliyorum. 😀

Vize haftası başlıyor Pazartesi. Sadece 1 vizem olduğundan hiç eski dönemler gibi olmadı. Akademik takvime bakmasam fark etmeyeceğim neredeyse. Biraz çeki düzen vermek lazım, yalnız 1 ders var bari gerekeni yapayım değil mi? Evet, bence de.

Çamaşır makinesi durdu sonunda. Pardon yanılmışım. Gece gece makine çalıştırılır mı demeyin? Öğrenci evinde her şey mümkün. Biraz daha yoğun olduğum ve fazla sıkılmadığım günlerde görüşmek üzere…

Bu yazı toplamda 3426, bugün ise 0 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *