buyruk | net

to Infinity and Beyond!

NBA Playoffs 2008 1. Tur – Genel Değerlendirme

| Filed under Basketbol

Öncelikle herkesin en az sürpriz beklediği eşleşmelerin en büyük sürprizlere yol açtığı bir turu geride bıraktık. Evet, tahmin ettiğiniz gibi, Boston – Atlanta ve Detroit – Philadelphia eşleşmelerinden bahsediyorum.

Genel olarak değerlendirecek olursak, Toronto’nun beklendiği kadar seriye ortak olamaması, Lakers’ın Nuggets’a bu kadar baskın gelmesi, Arenas’ın beklendiği gibi sağlıklı bir şekilde geri dönememesi, Kidd’in CP3 karşısında zorlanması, Phoenix’in Shaq takasına rağmen neredeyse Spurs karşısında hiç oyuna tutunamaması benim açımdan 1. turun hayal kırıklıklarını oluşturdu.

2008 Playoffları aynı zamanda devirlerin kapanıp yerlerine yenilerinin açıldığına da şahitlik yaptı. 2 sene üst üste playoff 1. turunda elenmekten kurtulamayan Dallas’ta fatura koç Avery Johnson’a kesildi ve görevine son verildi. Aynı şey Phoenix için de kısmen geçerli. Shaq takasına rağmen, bu sefer ilk turda elenmeleri, D’Antoni’nin de koltuğunun pek sağlam olmadığı söylentilerini iyice kuvvetlendirdi. Ve asıl devir oyun kurucular bazında yaşandı bana kalırsa. Bu zamana kadar NBA en iyi 2 oyun kurucusu olarak kabul gören Steve Nash ve Jason Kidd sanırım yavaş yavaş yerlerini biri 84 biri 85 doğumlu iki cevhere bırakıyor gibi, hatta bence bıraktı. Tabii ki MVP adayı da olan New Orleans’ın yıldızı Chris Paul ve Utah Jazz oyun kurucusu Deron Williams’tan bahsediyorum. Özellikle Chris Paul, olağanüstü normal sezon performansının devamını playofflarda da getirdi ve Kidd’e baskın geldi. Deron da bazı istatistiklerinde düşüş yaşasa da, yine takımının Houston’ı elemesinde kilit rol oynadı.

Şimdi de ilk tur tahminlerimizin nasıl sonuçlandığını görelim:

nba-playoffs-2008-1-tur-degerlendirme

BUA: Buyruk Utku Alparslan
AİT: Ali İhsan Topal
DAA: Doruk Arda Alparslan
ÖT: Ömer Topal
İE: İlkan Ertan
SK: Stefan Klauke

Doğu 1: (1) Boston Celtics vs. (8) Atlanta Hawks
Doğu 2: (2) Detroit Pistons vs. (7) Philadelphia 76ers
Doğu 3: (3) Orlando Magic vs. (6) Toronto Raptors
Doğu 4: (4) Cleveland Cavaliers vs. (5) Washington Wizards

Batı 1: (1) Los Angeles Lakers vs. (8) Denver Nuggets
Batı 2: (2) New Orleans Hornets vs. (7) Dallas Mavericks
Batı 3: (3) San Antonio Spurs vs. (6) Phoenix Suns
Batı 4: (4) Utah Jazz vs. (5) Houston Rockets

Her eşleşmede tutturalayaman maç kadar – puan aldı taraflar ve en az – puana sahip olan da tahminlerin şampiyonu oldu. Bu da -8 ile Stefan. Tebrikler!!! Ama tabii kıllık yapıp arkadaşın 2 veya 3 maç avantajla tahmin yaptığını belirtmek istiyorum. –İlla bir şekilde kendime bahane bulacağım ya.-

Diğer turlarda görüşmek üzere.

Bu yazı toplamda 4073, bugün ise 3 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *