buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Canlı Canlı Fenerbahçe – İBB ve Tekerrür

| Filed under Futbol Spor

Fenerbahçe’nin cezası sona erdi ve Süper Toto Süper Lig’in 5. hafta maçında İstanbul Büyükşehir Belediye ile Şükrü Saraçoğlu’nda karşılaştık, bu sezon bütün taraftarının önünde ilk kez.

Aylardır futbol-dışı meselelerden o kadar çok bunalmıştık ki, takımı stadda desteklemeye ve futbol izlemeye muhtaçtık çok. Ama önceki 2 gün hava kapalı ve de yağmurluydu, ama buna rağmen aynı zamanda sezonun bütün taraftara açık olan ilk maçı olacağı için aşırı bir izdiham olabilir çekincesiyle bu maçı evden izleyip bir sonrakinde staddaki yerimizi almayı düşünüyordum aslında. Kardeşim ise çoktan havaya girmişti ve durum böyle olunca da sezonu erkenden açmaya karar verdik.

FBKart’larımız henüz gelmemişti o nedenle genel satışı beklemek durumunda kaldık ama Migros alt tribünde yan yana 2 koltuk bulabildik ve maç heyecanını beklemeye başladık. Yukarıda bahsettiğim gibi Perşembe ve Cuma hava oldukça kapalıydı hatta yağmur da yağıyordu zaman zaman ama Cumartesi ise mükemmel bir güneş vardı. İyice keyiflenerek tuttuk stadın yolunu.

Her maç günü hatta her Cumartesi günü olduğu gibi banliyo yine oldukça kalabalıktı. Ama daha kötülerini de görmüştük önceden. Fazla ezilme, sıkılma tehlikesi geçirmeden inebildik neyse ki.

Kontrollerden geçip içeri girdiğimizde maçın başlamasına yaklaşık 80 dakika falan vardı. Ve oldukça boştu içerisi. Cumartesi olmasından dolayı insanların daha erken dolduracağını düşünüyordum ama öyle olmamıştı, hatta maçın başlamasına yarım saat kala bile hala yer yer boşluklar göze çarpıyordu, tabii bu boşluklar genelde kombine kart sahiplerinin maçın başlamasına doğru gelecek olmalarından mütevellitti.

Çekirdek çıtlatma eşliğindeki bekleme süreci dakikalar sonra sona erdi ve Fenerbahçe ısınmaya çıktı. Staddayken Twitter’da paylaştığım gibi Ziegler, Bienvenu, Sezer gibi isimler ilk kez bu taraftarın coşkusuyla karşılaştı ve oley-oley-oley çektirdiler. 🙂

İlk yarı takımlar oldukça tutuktu. Takımlar derken aslında Fenerbahçe demek daha doğru olur herhalde. Geçen haftalara göre ilk 11’den 3-4 kişiyi değiştirmişti Aykut Kocaman. Özellikle hücuma çıkarken hiç organize olamadı takım. İBB ise daha düzenli ve dinamik gözüktü. Çok ciddi olmasa da birkaç pozisyon yakaladılar.

İkinci yarı ise gol perdersi bir açıldı, pir açıldı. Golsüz biten ilk yarıdan sonra tam tamına 6 gole tanık oldu taraftarlar. 4’ü Fenerbahçe’den, 2’si İBB’den. Her ne kadar sahamızda gol yememe serimizi geçen maç noktalamış olsak da bu maçta 2 tane birden yemek, oldukça düşündürücü aslında ama atılan 4 gol olduğu için de herkes rahat. Yine de uzun vadede dikkatli olmak gerek tabii.

Benim adıma maçın enteresan anektotlarından birisi de, bir tekerrüre şahit olmamdı. Tabii ki Fenerbahçe’yi takip eden herkes, benim gibi buna tanık oldu ama benimki biraz farklı. Geçen sene Şükrü Saraçoğlu’na bir tek İBB maçı için gidebilmiştim. Bu sene de şu ana kadar sadece İBB maçına gittim. Her iki maçta da Migros tribünündeydim. Her iki maçta da maçın açılış golünü Miroslav Stoch attı. Her iki gol de Migros önündeki kaleye atıldı.

Vee bu galibiyet ile de geçen sene bıraktığımız koltuğu tekrardan devraldık. 5 maçta 13 puan toplamış olduk. Liderlik koltuğunu da geri almanın verdiği mutlulukla staddan haliyle oldukça keyifli ayrıldık. Böyle devam!

Bu yazı toplamda 3282, bugün ise 0 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *