buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Blogda İnce Ayarlar

| Filed under Internet

Bu aralar bloga daha fazla zaman ayırabildiğimi fark etmişsinizdir. Bu direk olarak zaten girdi sayısından belli oluyor. 🙂 Girdilerin yanında da ufak ufak düzenleme, süsleme tadında değişiklikler de yapmak istiyordum. Orayla burayla oynuyorum, linkleri yeniliyorum, header’ı değiştiriyorum. Bu şekilde devam ediyordum, ağır tempoda ilerliyordum kısacası.

Dün de “Kardeş Bloglar” linklerini tekrar görünür yapmam gerektiğini düşündüğüm için, o bölümle ilgilenmeye başladım. Tema değişikliğinden sonra onlar da kaybolmuştu çünkü. Neyse ki widget halinde onları da sidebar’a koymak zor değildi. Değişikliği kaydettikten sonra da zaten hemen önyüzden kontrol edip onayladım.

E bunları yapmışken, tekrardan bir linkleri/blogları ziyaret etmek istedim. Çünkü bazılardan aylar belki de yıllardır bir yazı okumadığımı biliyordum. İşte işin tesadüf kısmı da bu ana denk geldi. OzzLeM ve GereksizAktivite bloglarını tıklamıştım peşi sıra. Tabii tarayıca farklı tab’lerde açtığım için ikisi de arka arkaya sıralandı. Sırayla okudum en son yazılan birkaç yazıyı. Önce OzzLeM, sonra da GereksizAktivite’den. Ve GA’ya yeni geçmiştim ki, çok tanıdık bir başlıkla karşılaştım, sanki bunu çok yakında görmüş gibiydim. Hemen akabinde geri dönüp baktığımda Nedenini anladım.

OzzLeM’in 08 Ocak 2009’da yazdığı son yazısının başlığı “Hedefe kitlendim” iken GereksizAktive’deki 19 Kasım 2010’da yazılan son yazınınki ise “Hedefe Kilitlendim”di.

Arada 1.5 seneden fazla bir süre var, birbirinden tamamen bağımsız 2 blog ve 2’sinin de son yazının başlığı neredeyse birebir aynı. Ve daha da ilginci, ikisi de tamamen motivasyon ve hedefe odaklılık belirten başlıklar olmasına rağmen, an itibariyle blogların son anıları olma özelliğini taşıyorlar.

İki blog da aslında yakından takip ettiğim, RSS’te yeni bir yazı görünce, hemen okuduğum bloglardan. O nedenle umuyorum ki bu girdilerin devamı gelir. Bloglar daha fazla başıboş kalmaz. 🙁

Bu yazı toplamda 4021, bugün ise 0 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *