buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Bisiklet Günlüğü: 15 Ocak 2012 Pazar

| Filed under Bisiklet Spor

Dün hava oldukça kötüydü; yağmur, rüzgar sürüşü çok zorlaştırıyordu. Detaylar için -> Bisiklet Günlüğü: 14 Ocak 2012 Cumartesi. Bugün ise taban tabana zıt bir havayla karşılaştım. Kar, yağmur yerini güneşe bırakmıştı, rüzgar da meteor.gov.tr ölçümlerine göre dünün yarısından bile azdı. Yerler bile kurumuştu hatta. Ben de daha bir iştahla çıktım bu sefer yola. Doruk olmadığı için Garmin de bendeydi, bu da detaylı veri de alabileceğim anlamına geliyordu.

Dün kimsecikler yoktu ortalarda, bugün de güneşi gören gelmiş gibiydi. Rahatlıkla yüzden fazla insan vardı, hatta yüzlerce bile diyebilirim. Bu da tabii aslında sürüş koşullarını zorlaştıran başka bir faktör. Çünkü vatandaşlarımız kendilerinde bisiklet yolunda yürüme, köpeklerini bisiklet yolunda gezdirme, çocuklarıyla, bebekleriyle bisiklet yolunda oynama hakkını gördüğü için, sık sık fren yapmam, hatta durmam gerekti, bu da tempomu bozdu.

Yine de standart rotayı uzatıp 20 km’nin üstüne çıkabildim. Arada trafiğe girmem de gerektiği için orada da hızım ve kadansım düştü tabii ki. Bu sürüş verilerine de yansıdı haliyle. Detaylar aşağıda.

Önemli Not: Doruk bir önceki günkü kayıdını bitirmediği için ben de üzerine kaydetmek durumunda kaldım, farklı “lap” seçtim ve verileri bu şekilde ayıklayabildim ama grafikler için aynısını yapamadım. O nedenle grafiklerin 1:03:04’ten sonraki bölümü benim bugünkü sürüşümü, öncesi ise Doruk’un dünkü performansını yansıtıyor.

Mesafe: 21.78 km
Süre: 1:22:19
Hareket halindeki süre: 1:19:52
Ortalama hız: 15.9 km/s
Hareket halindeki ortalama hız: 16.4 km/s
Maksimum hız: 41.0 km/s
Toplam yokuş: 129 m
Toplam iniş: 126 m
Tahmini yakılan kalori: 721 C

Yukarıdaki rakamlara şimdi de 4 grafik ekleyelim.

1) Zaman / Hız Grafiği

Yukarıda bahsettiğim nedenlerden ötürü hız grafiğinde oldukça dalgalanmalar olmuş. Yoksa yol müsaitken 20+ km/s temposuyla gidiyordum hep.

2) Mesafe / Rakım Grafiği

3) Zaman / Nabız Grafiği

Ortalama nabız: 139
Maksimum nabız: 175

Ortalama nabzım daha önceki sürüşlerle yine paralellik gösteriyor. Maksimum ise biraz daha artmış.

4) Zaman / Kadans (Dakikada Çevrilen Pedal Turu) Grafiği

Ortalama kadans: 70 rpm
Maksimum kadans: 105 rpm

Ortalamam oldukça düşük kalmış, bu da zaman zaman durup hızımı düşürmek zorunda kalmamdan dolayı. Yoksa tempolu giderken hep 80+ olduğu görülüyor.

Şimdi de günün fotoğraflarıyla yazımızı sonlandıralım. Fotoğrafları yanılmıyorsam Küçükyalı – Maltepe sahilde çektim. Yanılmıyorsam diyorum çünkü sahildeyken tam olarak nerede olduğumu anlayabilmem kolay olmuyor, etrafta yardımcı olacak çok fazla şey de göremiyorum. 🙂 Son fotoğraf yüksek çözünürlüklü panoramik bir fotoğraf. Orijinal boyutu 42 MP. Tabii buraya koyarken küçültmek durumunda kaldım, yine de tıklayıp nispeten büyük boyutuna ulaşabilirsiniz.

 

Bu yazı toplamda 5278, bugün ise 1 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *