buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Basketbolda Son Durum – Nisan 2011

| Filed under Avrupa Basketbol Spor

Basketbolla ilgili Beko Basketbol Ligi olsun, Euroleague olsun, NBA olsun yazılacak hakikaten çok şey var. Kısaca bir özet geçmek gerekirse an itibariyle son durumlar şöyle:

  • Türkiye Erkekler Beko Basketbol Ligi: 30 maçlık bir maraton olan normal sezonun sonuna doğru yaklaşıyoruz. Bu hafta sonu 26. hafta maçları oynanıyor. Ligin bitimine 4 maç kala 23-3 galibiyet-mağlubiyet istatistiğiyle Fenerbahçe Ülker 1. sırada.
  • Türkiye Kadınlar 1. Basketbol Ligi: Normal sezonu Galatasaray Medical Park 1. Fenerbahçe de 2. sırada tamamlamıştı. Playofflar’da ise şu an final serisi oynanmakta ve Fenerbahçe’nin seride 2-1’lik üstünlüğü bulunuyor. Seride 3 galibiyete ulaşan takım şampiyon olacak. Heyecanın zirveye ulaştığı bu birkaç gün içinde şampiyon belli olacak.
  • Euroleague: Eleme turu tamamlandı ve Final Four’a çıkan takımlar belli oldu. 6 Mayıs’ta Barcelona’da başyalacak Final Four’da yer almaya hak kazanan takımlar ve ilk günkü maç eşleşmeleri:
  • NBA: 82 maçlık normal sezon tamamlandı. Bu akşam aylardır beklenen playoff heyecanı başlıyor. Chicago Bulls 62 galibiyet alarak playoff boyunca ev sahibi avantajına sahip olmayı garantiledi. San Antonio Spurs ise Batı Konferansı’nın zirvesinde yer alarak, Batı’da sürekli ev sahibi avantajına sahip olacak.

Yaklaşık 1.5 – 2 içinde bütün ligler sonlanmış olacak. Geçen sene sezonun bitmesinden itibaren beklediğimiz an geldi. Şimdi baskı, heyecan, stres dorukta!

Bu yazı toplamda 2610, bugün ise 0 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *