buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Balıkesirspor – Alibeyköy 25 Kasım 2009

| Filed under Futbol Seyahat

Kurban bayramı vesilesiyle Balıkesir’deyim. Ve şans bu ya, Balıkesirspor’un son oynaması gereken lig maçı, rakip takımdaki -Alibeyköy- grip oyuncuların fazlalığı nedeniyle ertelenmişti ama maçın oynanacağı tarih belli değildi. Geldikten sonra federasyonun kararı açıklandı ve maç bugüne, 25 Kasım’a ertelendi. Biz de kardeşimle planlarımızı yaptık ve maç saatinde stada doğru yollandık.

İstanbul’da insanın bazı durumlarda saatler öncesinden evden çıkması gerekiyor ama bugün biz galiba maçtan bir 5 dakika falan önce evden çıktık ve daha maçın başlama düdüğü çalmadan, stada varmış, biletlerimizi almış, tribüne çıkıp kendimize yer beğenmiş ve oturmuştuk bile. 🙂 Balıkesir’i seviyorum.

Bu arada kapalı tribün bileti: 15 Lira. O kadar da ucuz değil aslında bir 3. lig maçı için.

Bir 12 saat kadar önce Barcelona – Inter maçını izlemiş olmam biraz talihsiz bir durum oluşturdu. Birdenbire adapte olamadım maça. Ama yine de daha baskılı oynayan taraf olmamız ve 2-0’lık bir galibiyet elde ederek tekrar liderlik koltuğuna yükselmemiz beni keyiflendirmeye yetti.

Bu tip alt liglerin maçlarına imkanınız varsa gitmenizi tavsiye ederim gerçekten. Maç kalitesi tabii ki Süper Lig düzeyinde değil ama taraftar çok eğlenceli ve maç sırasında insanlardan oldukça esprili ve normalde fazla duymadığınız türden yorumlar geliyor. Gidip görmeye değer!


Balikesirspor – Alibeykoy 25 Kasim 2009 from buyruk on Vimeo.

Bu yazı toplamda 4112, bugün ise 0 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *