buyruk | net

to Infinity and Beyond!

Atatürk Hava Limanı ATU Duty Free Pre-Order (Ön Sipariş)

| Filed under Internet Yurt Dışı

Bildiğim kadarıyla en azından birkaç yıldır yürürlükte olan bir sistemden bahsetmek istiyorum kısaca. Bu şu an için sadece Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş ve Gidiş için geçerli olan bir uygulama. Kısacası bir Duty Free uygulaması. Hepimizin bildiği gibi yurt dışına çıktığımızda, özellikle dönüş yoluna geçmişsek aklımızın bir köşesini hep Duty Free kurcalar. Acaba bu sefer ne alabilirim, en çok neyden kâr edebilirim sorularıyla cebelleşiriz. Tabii bunun da nedeni limitlerin çok düşük olması ve çok az sayıda alış-veriş yapmamıza izin verilmesidir bana kalırsa. Her neyse efendim limitlere sonradan değineceğim.

Tabii bu süreçte özellikle yurt dışına çok gelip gidenler artık kendilerine alacak çok fazla bir şey kalmadığından ve de bazı ürünlerde limit olmamasından mütevellit (parfüm, kozmetik gibi) çevrelerinden sürekli sipariş alırlar. Bu tip ürünler de oldukça belirli ve çeşitli olduğu için de ufak bir yanlış anlama veya yanlış yorumlama istenenden çok daha farklı bir ürünle arkadaşın karşısına çıkmaya neden olabiliyor. Türk milleti olarak bunun için de çeşitli çözümler üretmiş durumdayız. İstenilen ürünün tam olarak adı, kutusunun şekli, rengi, ağırlığı, hacmi, kaç litre, kaç parça ürün içerdiği gibi detayları en ince ayrıntısına kadar veriyor, hatta ve hatta firmaların internet sitelerinden ürünlere ait linkler yolluyor ve bu linklerde özellikle fotoğraf içermesine dikkat ediyoruz. Şimdi bu curcunayı, ekstra zahmeti ve riski en aza indirecek sistem hali hazırda yürürlükte aslında. http://www.atu.com.tr/

Yukarıda da söylediğim gibi bu siteyi sadece Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Geliş ve Gidiş için kullanabiliyorsunuz. Ama bizi yukarıdaki bu curcunadan tantanadan kurtarıyor. Size sipariş vermek isteyen arkadaşınıza uçuş bilgilerinizi veriyorsunuz (Sefer Sayısı, Varış Saati, Yolcu Adı vs.) arkadaşınız da bu bilgileri kullanarak sisteme girip istediği ürünleri seçiyor ve sizin verdiğiniz bilgilerle siparişi tamamlıyor. Siz de uçağınız indikten sonra Duty Free’ye gidiyor, ister sipariş numarasını söylüyor, isterseniz de sadece isminizi vererek, sizin için önceden hazırlanmış siparişinizi direk teslim alıyor, hem ürünlerde bir yanlış yapmamış oluyorsunuz, hem de orada harcayacağınız zaman size kalmış oluyor. Oldukça faydalı bir sistem. Ve de ekstra bir güzelliği var, ödemeyi ürünleri teslim aldığınızda yapıyorsunuz, yani site üzerinden sipariş girmek için herhangi bir kredi kartı vermenize, herhangi bir ödeme yapmanıza gerek kalmıyor. Bu arada ya limiti geçerek bir sipariş girersem diye düşünüyorsanız, onları da en detaylı şekilde yazmışlar. Sizi kalem kalem limitler ve Ön Sipariş için ihtiyacınız olabilecek her bir detay için sizi şöyle alalım: http://atu.com.tr/TR/Onsiparis.aspx

Son olarak da indirimler – kampanyalar kısmı var tabii ki. Bu şekilde de yakalamak istediğiniz kampanyaları kaçırmamış oluyorsunuz, sonuçta havaalanında baktığınızda fiziksel nedenlerden dolayı bazı ürünler gözden kaçırabilirsiniz, daha önceleri başıma geldiğinden biliyorum tabii ki. 🙂 Özellikle ne alacağınızdan eminseniz bu şekilde kampanyaları önceden görmüş, fiyat karşılaştırması yapmış olursunuz. Ve de kararınızı vermek için işinizi aceleye getirmenize bir neden kalmaz, istediğiniz kadar düşünerek kararınızı verip ön siparişinizi girebilirsiniz. http://atu.com.tr/TR/AyinFirsatlari.aspx Merak etmeyin sipariş girildiğinde geri dönüşü yok diye üzülmenize de gerek yok, iptal etme şansınız da var.

Son bir önemli nokta, uçak saatinden 36 saat öncesinde siparişinizi tamamlamanızı rica ediyorlar. Bu süre zarfında da siparişinizi tamamlayıp sizi beklemeye başlıyorlar.

İyi alış-verişler herkese! Amacımız aynı kaliteyi daha ucuza elde etmek!

Bu yazı toplamda 5511, bugün ise 1 kez görüntülenmiş.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *